VÄGGPENDYL, stockholmsarbete i empire, signerad

VÄGGPENDYL, stockholmsarbete i empire, signerad Dahlström Stockholm (Israel D. urmakare i Stockholm 1792 1825), förgylld, halvslag, höjd 83 cm; pendelupphängningen med lagning