(Bible)
Historie des Ouden en Nieuwen Testaments, Verrykt met meer dan vierhonderd printverbeeldingen in koper gesneeden [...].
Amsterdam, by Pieter Mortier, 1700. 2 vol. in-f° : frontispice-[18]-282-[8], front.-[26]-163-[11] pp.; 212 (op 218) platen (ontbreken pln 8, 11, 41, 59, 60 en 136 in vol. I, pln 51 en 52 samengeteld als één, bruine veeg in ondermarge van gegrav. en van typogr. titel vol. I, enkele roest- of andere vlekjes passim, ééntje belangrijker op p. 168-170 vol. I en op de tussenliggende platen, enkele vegen, klein papiermanco in ondermarge pln 21 en 53 van vol. I, ontbreekt pp. 119-120 idem, klein marginaal fabricatiegebrek pl. 96 van zelfde vol., bleke marginale watervlek eerste en laatste bln vol. I en begin vol. II, pl. 51 en p. 101 vol. II sterk gebruind).
Eigentijdse banden : perkament, ruggen met ribben, titel in pen, platten met blind lijnenkader en centraal medaillon, gesprenkelde sneden (vlekken, restauraties van lacunes aan kapitalen, hoeken en platten, schutbladen gevlekt).
Eerste uitgave van de vertaling door W. Sewel van deze Bijbel bewerkt door David Martin (1639-1721), protestants theoloog en dominee van de Waalse kerk te Utrecht, en door de uitgever opgedragen aan A. Heinsius. Rijkelijk geïllustreerd met mooie hoofd- en slotvignetten, 207 prenten met 414 taferelen naar O. Elger, J. Goeree, G. Hoet, B. Picart gegraveerd door J. Luyken e.a. Bevat eveneens 3 alfabetische registers van Bijbelse plaatsnamen en 5 kaarten op dubbel blz. (wereldkaart, het Aards Paradijs, de uittocht uit Egypte, Palestina en de kaart met de reizen van de Apostelen).
# Klaversma en Hannema 182 & 187 (variante collatie); # niet in Darlow-Moule, Renier, BCNI.
Édition originale de cette belle Bible illustrée de 207 (sur 213) cuivres légendés en français et en néerlandais et de 5 cartes dont 1 mappemonde et 1 carte de la Palestine. Le tout gravé e.a. par Jan Luyken, d'après Goeree, Hoet et Picart. Plein vélin de l'ép. (manque 6 pl. simples, multiples défauts au papier, rel. lég. défraîchis avec manques comblés).